Živimo v družbi, ki postaja vse bolj odvisna od tehnologije. Ta je zabavna in nas pritegne, saj od nas ne zahteva nobenega napora. In v tem je ravno past, saj nam prekomerno koriščenje le-te, vzame čas in priložnost za gibanje in igro na prostem. In tega se vzgojitelji dobro zavedamo, zato spodbujamo in pozdravljamo vse oblike gibalnega udejstvovanja. Naš vrtec je v torek, 10. 5. 2022, na svetovni dan gibanja gostil najstarejše skupine vrtcev Stročja vas, Cven, Mala Nedelja in Križevci. Na 4. športnih igrah so sodelovale tudi tri najstarejše skupine našega vrtca. Otroci so se preizkusili v 6. različnih poligonih, ki so od njih zahtevali hitrost, gibljivost, preciznost, ravnotežje ter koordinacijo celega telesa. Naše športno druženje je s hokejem na travi obogatil Tomaž Črnjavič, predstavnik Športne zveze Ljutomer. Otroci so bili dobro pripravljeni in so se veselili vsake osvojene postaje. Ob koncu so si zaslužili pohvalo s strani ravnateljice Ksenije Žuman, ki je navzoče že povabila na naslednjo športno tekmovanje Vrtca Ljutomer.

FOTO

Zapisala: Anja Karba

 

(Skupno 179 obiskov, današnjih obiskov 1)