Evropski teden mobilnosti je vsakoletna priložnost, da spremenimo svoje potovalne navade.

S sloganom: Trajnostno povezani smo se v vrtcu Ljutomer podali v teden mobilnosti, ki je potekal od petka 16.9.2022 do četrtka 22.9.2022. Tudi v našem vrtcu si želimo prispevati k ozaveščenosti negativnih posledic motoriziranega prometa na naše življenje in posledično zmanjšanju negativnega vpliva. Hkrati naše najmlajše, njihove starše in sorodnike spodbujamo k povečanju bolj zdravega načina premikanja. V ta namen smo pripravili številne dejavnosti. Tako smo v petek izvedli dejavnosti z žogami z naslovom Z žogo Marogo do znanja. V ponedeljek smo izvedli skupinski tek in elementarne igre. V torek so se otroci podali po palčkovi poti in reševali različne miselne ter gibalne naloge. V sredo so skupine izvedle Fit aktivni sprehod v sodelovanju s paralelnimi skupinami. V četrtek pa smo obeležili dan brez avtomobila in po skupinah izvedli delavnice z naslovom 1,2,3 Razgibajmo se mi z aerobiko za malčke.

Evropski teden mobilnosti smo zaključili v sproščenem vzdušju, v sodelovanju s starši, ter tako izvedli jesenski družinski pohod do gozdnega rezervata Babji ložič.

FOTO

Zapisala: vzg. Melanija Grnjak

 

(Skupno 97 obiskov, današnjih obiskov 1)