Kljub deževnemu in turobnemu dnevu v našem vrtcu nismo pozabili na pomembnost današnjega dne. Našo tradicionalno prireditev na prostem smo prenesli na oddelke, kjer je povsod odmevala naša že znana Eko-himna. Skupaj smo ubesedili pomembnost ohranjanja čistega in zdravega okolja. Otroci so se drug drugemu predstavili z različnimi glasbenimi, plesnimi ali drugimi točkami, ter dopoldansko igro nadaljevali v raznovrstnih naravoslovnih dejavnostih, katere smo za njih pripravile vzgojiteljice. Danes je v našem vrtcu znova zaživel “Dan odprtih vrat” za otroke, ki so imeli možnost prehajanja med skupinami in tako še pestrejšo izbiro dejavnosti, ki spodbujajo tako k krepitvi medosebnih odnosov kot pridobivanju novih izkušenj in spoznanj. Pomemben dejavnik ohranjanja okolja je tudi uživanje domače hrane,  oziroma hrane lokalnih pridelovalcev, čemur je  bil prilagojen tudi današnji jedilnik.

“Vlagajmo v naš planet” je sporočilo današnjega dne, ki nagovarja vsakega izmed nas k bolj odgovornemu in spoštljivemu odnosu do narave, ki je naš dom, naš ponos in navdih.

FOTO

Zapisala: Ksenja Kosi Viher

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)