Raziskave dokazujejo, da redni stiki z naravo podpirajo zdrav razvoj otrok ter otrokom pomagajo pri soočenju z vsakodnevnimi izzivi. Vzgoja in izobraževanje v zgodnjem otroštvu  ima pomembno vlogo pri optimalnem razvoju otroka in doseganju trajnostnega razvoja, saj so otroci vse bolj ločeni od naravnega sveta in priložnosti za ustvarjalno igro. V sodobni družbi je bivanje v vrtcu vse pomembnejše, predvsem učenje na prostem, kjer otroci pridobivajo pomembne življenjske izkušnje.

V mesecu aprilu smo v skupini Prlekov raziskovali drevesa, saj smo v eko projektu Gozdovi. Ogledali smo si knjige, spoznali različne vrste, sestavo, koristnost, ogroženost in miti o njih. Prebrali smo, da imajo drevesa zdravilen učinek in zdravijo določene bolezni. Opazovali smo drevesa na našem igrišču in v okolici otrokovega doma. V gozdu smo si izbrali najmogočnejše drevo, ki smo ga merili z objemom otrok. Izbrali so si hrast, kjer ga redno obiskujemo in se igramo z naravnimi materiali, ki nam ga ponuja.  Več si lahko ogledate v SLIKAH.

Ob dnevu Zemlje smo imeli nastop in dan odprtih vrat med starejšimi skupinami z naslovom EKO FACE.

FOTO

EKO HIMNA

PLES – EKO FACE

Vzgojni tandem: Antonija in Silvana

(Skupno 108 obiskov, današnjih obiskov 1)