Narava je posebno področje, v okviru katerega razvijamo otrokove sposobnosti za dejavno vključevanje v obdajajoče fizično in družbeno okolje, obenem pa stremimo k ustvarjanju zdravega in varnega življenjskega okolja in navad. Majhni otroci prevzemajo odnos vzgojiteljev, staršev in drugih odraslih do narave in raziskovanja. Kadar odrasli raziskujejo, postavljajo vprašanja in z otroki delijo občutke, se odzivajo na njihova razpoloženja in interese ter s tem svoje zanimanje prenašajo na otroke.

V naši skupini smo ta mesec posvetili spoznavanju jeseni. Skupaj opazujemo drevesa na našem igrišču, listje, ki se je počasi začelo odevati v jesenske barve. Opazujemo vreme, zaznavamo, če zunaj sije sonce, pada dež ali piha veter. Jesen je še posebej čudovito doživeta v gozdu. Ker pa smo še premajhni, da bi se vanj podali, smo si jesen pričarali v igralnici. Otrokom smo pripravili senzorično škatlo z naravnim materialom, ki smo ga nabrali v gozdu. Otroci so ob igri s senzorično škatlo spoznavali raznolikost in lepoto narave. Raziskovanje, opazovanje, rokovanje z listi, plodovi, vejami, mahom, je bilo zabavno in razburljivo ter je otrokom odpiralo vrata do vedno novih zanimivih problemov.

FOTO

Zapisala Anja Karba

(Skupno 159 obiskov, današnjih obiskov 1)