Po dolgem času nas je danes spet pozdravilo sonce in v skupini”SOVIC”smo to priložnost izkoristili za obisk Ekološke kmetije Kosec v Malem Brebrovniku. Odprtih rok in z nasmehom na obrazu  sta nas pozdravila gospodar Boštjan s hčerko Lucijo, ki obiskuje naš vrtec. Lucija nam je z velikim navdušenjem predstavila svojega konja, nas poučila o negi konj, prehranjevanju, uzdanju in sedlanju. Kako spretna je pri jahanju pa smo lahko videli, ko sta nam skupaj z očetom prikazala osnove dresiranja. Občutek jahača smo doživeli tudi sami, ko smo se drug za drugim zvrstili na konju. Spoznali smo različne pasme konj in videli njihove žrebičke, ter nadaljevali z spoznavanjem različnih vrst pujsov. Prijetno sta nas presenetila babica Slavica in dedek Jože, ki sta nas pogostila z domačim jabolčnim štrudeljnom, kifelčlki, domačimi jabolki in sokom. Po malici se je delo in raziskovanje na kmetiji nadaljevalo. Pospremili smo babico do pašnika, kjer nas je že glasno pozdravljalo govedo, ki si je želelo sveže paše na novi čredinki.  Hvaležni celotni družini za gostoljubje, polni novih informacij in izkušenj smo se vendarle vrnili v vrtec, kjer se je v nadaljevanju odvila zanimiva kmečka igra.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

 

(Skupno 166 obiskov, današnjih obiskov 1)