V naši skupini smo se v zadnjih tednih preizkusili v  programu  NTC učenja, ki temelji na nekaterih novejših spoznanjih delovanja možganov. Nevrološke raziskave so pokazale, da določene igralne dejavnosti dobro vplivajo na nastajanje in utrjevanje možganskih povezav v času njihovega najintenzivnejšega razvoja.

Naši otroci so preko konkretnih predmetov in asociativnih sličic iskali, radirali »vsiljivca« , sortirali, lepili, strgali in gradili. S tem so reševali posamezne naloge, vezane na izbran nabor pesmi in recitacij, ki smo jih predstavili ob prazniku mamic. Pri tem so bili vztrajni in pozorni, saj so igrice mimogrede ponujale in spodbujale ponavljanje vsebin, obenem pa je bilo v igralnici čutiti ustvarjalno in spodbudno okolje.

Zapisala: Marija Prelog

FOTO

Več o programu NTC (nurture of talented children):

https://www.ntcslovenija.com/

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)