Počitniški živ – žav se v našem vrtcu nadaljuje v sodelovanju s Splošno knjižnico Ljutomer. Otroci starejših skupin smo se tako udeležili Mini pravljičnega festivala  v Parku I. slovenskega tabora, kjer smo v četrtek, 11. 8. prisluhnili pravljici  Zelišča male čarovnice (Polonce Kovač). Sledila je delavnica, kjer so si otroci iz slanega, ajdovega testa oblikovali medaljon z izbranimi zelišči.

Drugi dan, v petek, 12. 8. pa smo spoznali Drevesno terapijo Tannje Yrske in Francija Braduleta. Prisluhnili smo drevesom, si izmenjali z njimi energijo, opazovali njihovo mogočnost, plodove, se igrali v njihovi senci, in krepili moč zaupanja med nami v naravi.

Zahvaljujemo se Splošni knjižnici Ljutomer za povabilo in prijetne trenutke preživete v naravi ter se pridružujemo razmišljanju Tannje in Francija »V časih, ki prihajajo ti edinole narava in še posebej gozd lahko pomagata ohranjati telesno, duševno in duhovno kondicijo«.

FOTO

Zapisala: Ksenja Kosi Viher

(Skupno 60 obiskov, današnjih obiskov 1)