»Zdravje je naše največje bogastvo«, pravi znani rek in ravno temu smo priča v teh dneh, ko razhajajo virusi. Prehrana otroka v predšolskem obdobju ima pomemben vpliv na zdravje. Zato so prehranske potrebe otrok posebne. V tem času je otrok popolnoma odvisen od nas odraslih, ki skrbimo zanj in oblikujemo njegovo prihodnost. Poleg tega izkušnje s prehrano v tem obdobju pomembno zaznamujejo prehranske navade v odrasli dobi.

V naši skupini smo se posvetili zdravi hrani in krepitvi našega imunskega sistema. Ugotovili smo, da naše telo potrebuje raznovrstno in bogato hrano z vitamini, ki nas varujejo pred boleznimi. Ta tudi pomembno vpliva na zdravje zob, kar smo spoznali pri projektu Zobni alarm. Ob tem projektu smo spoznali kako skrbimo za osebno higieno umivanja rok in pravilnega kašljanja. Sami pa smo se preizkušali v vlogi bolnikov in zdravnikov. Veliko časa smo se posluževali piramide zdrave hrane, katera nam je prav prišla pri sestavljanju jedilnikov. Ugotovili smo, da je zelo pomembno gibanje, pitje vode in obroki z veliko zelenjave in sadja. Igrali smo se v vlogi kuharjev, kjer smo kuhali zdrave obroke. S pomočjo kuharice smo naredili zdrave smutije. Otroci so sestavljali zdrave krožnike, risali svoje najljubše jedi. Radi smo se igrali za trgovce lokalne hrane, kjer smo si naredili stojnice in prodajali domače izdelke. Ob tednu zdrave hrane in tradicionalnem zajtrku smo spoznavali lokalne izdelke ter spoznali, da je ta hrana najboljša za našo zdravje, saj vsebuje največ vitaminov. »Hrana ni samoumevna, za vsakim kosom kruha, skodelico mleka, za vsako žlico medu, stoji v ozadju pridna kmečka roka, ki je to hrano pridelala. Sedaj ko veš koliko truda, energije in dela je vloženega v to, da lahko vsak dan pojemo ne le zdrav zajtrk, temveč vse zdrave obroke, smo prepričani, da bo vsak znal ceniti lokalno hrano izpod pridnih rok slovenskih kmetov.« (ZSPM)

SLIKE

Antonija, Silvana in Laura

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)