Vsako leto tudi v našem vrtcu obeležimo slovenski kulturni praznik, Prešernov dan. Kultura je nekaj lepega. Je pesem, ples, nasmeh, lepa beseda; kultura je tudi v lepih odnosih, v sodelovalni igri, ki naše otroke bogati in notranje osrečuje.

Podajanje v svet literature je v vrtcu vedno poseben izziv. Zelo pomembno se mi zdi, da otrokom najprej približamo in “prevedemo” jezik, ki so ga pred dvesto leti uporabljali v Sloveniji.

V starejših skupinah smo  v teh dneh zraven pogovorov ob knjigah:  Povodni mož, Lepa Vida, Zdravljica… približevali lepo besedo tudi z animacijami, filmčki in posnetki. Prisluhnili smo slovenski himni kot simbolu naše države in poudarili kako se je ob tem potrebno obnašati. Verjamem, da so otroci mnogo lepega izkusili in pridobili.

8. februar je praznik, katerega praznujemo vsi, saj krepi in ozavešča našo slovensko pripadnost. Kal tega zavedanja pa otroci in bodoči državljani pridobijo že in tudi v vrtcu.

Otroci so ustvarjali na temo.

Njihove likovne dejavnosti si lahko ogledate na tej povezavi.

Zapisala: Marija Prelog

 

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)