vrt (13)

 

Tematski sklop KAJ RAD JEM? Je bil v prvi meri namenjen temu, da otroci spoznajo pomen prehrambene piramide, kaj je zdravo in kaj ni zdravo jesti, da prepoznajo in ločijo zelenjavo od sadja. Pozneje smo ta spoznanja še dodatno utrjevali preko različnih didaktičnih iger: spomin, pari, razvrščanje prirejanje…  Ker pa je ta teden posvečen lokalno pridelani hrani in tradicionalnemu zajtrku smo temu posvečali še večjo pozornost. Otroke smo želeli osveščati o pomenu lokalno pridelane hrane oz. lokalni samooskrbi. Sicer je ta pojem zelo kompleksen in smo se ga lotili postopno in s konkretnimi izkušnjami. Da so se lahko otroci učili izkustveno. Poskrbeli smo za naš zeliščni vrt in si ga šli ogledat h gospe Potočnik. Vsak si je posadil tudi eno čebulico, za katero bomo skrbeli in jo opazovali.

FOTO UTRINKI               KSENIJA ŽUMAN IN STANKA KOSI

 

 

(Skupno 75 obiskov, današnjih obiskov 1)