Gibanje je naravna potreba, ki jo občuti že najmanjše bitje. Z gibanjem se otrok celostno razvija. Zato  na vhodu A izvajamo veliko različnih gibalnih aktivnosti. Že zjutraj se otroci srečajo z jutranjim razgibavanjem, kjer uporabljamo različne rekvizite: balone, žoge, črve, trakove, rute,… Enkrat na teden izvajamo vadbene ure, pri katerih otroci uživajo. Gibanje vključujemo v vso dnevno rutino in načrtovane dejavnosti: prenašanje predmetov iz ene škatle v drugo, različne plesne dejavnosti (ples, gibalne igre), oponašanje živali, čutna pot, Vesco blazine, padalo. Zelo veliko se gibamo na svežem zraku, na terasi ali pa v okolici vrtca. Tako otrokom spodbudimo veselje, pozitivno samopodobo, zaupanje vase ter navdušenje za gibanje.

FOTO

Vzgojni tim oddelka A

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)