Prejšnji teden je potekal projekt Evropski teden mobilnosti, katerega slogan je bil – GREMO PEŠ! O tem smo se veliko pogovarjali tudi v naši skupini Cicibani. Razmišljali smo na kakšen način lahko kam prispemo.  Če je razdalja kratka, je najboljše, da gremo peš, s kolesom, poganjalcem ali skirojem. Vodilo trajnostne mobilnosti je zadovoljiti potrebe vseh ljudi po mobilnosti ter zmanjšati promet ter njegove škodljive posledice. V tem tednu smo izvedli kar nekaj gibalnih dejavnosti. V torek smo se vozili s poganjalci, skiroji in kolesi – “Svet se vrti”. V sredo smo na glavnem trgu zaplesali s Plesno šolo Urška ter se podali na gibalno palčkovo pot skupaj z učenci 1. razredov OŠ Ivana Cankarja. V četrtek smo v sodelovanju z Atletsko zvezo Slovenije, izvedli množični tek, katerega slogan je bil: “Začni mlad-tekmuj pošteno.” Popoldne smo s starši kolesarili do čistilne naprave in se sprehodili do Babjega Ložiča. V petek pa smo realizirali “dan brez avtomobila” in v vrtec prišli peš, s kolesom, skirojem… Če pa ni šlo drugače, pa smo parkirali nekaj ulic stran in vsaj del poti do vrtca, opravili peš.

Zapisala: Anja Karba

Več v galeriji…

(Skupno 103 obiskov, današnjih obiskov 1)