V mesecu majo smo v skupini Igralčkov pričeli spoznavati mleko. V sklopu projekta EKO vrtec smo se vključili v projekt Mlekastično. V tem projektu otroci spoznavajo in se seznanijo s potjo mleka od kmetije do kozarca, spoznavajo mleko ter njegove lastnosti in jedi pripravljene iz mleka. Tako smo se v sredo 3.5.2023 odpravili z avtobusom na bližnjo kmetijo na Podgradje. Otroci so opazovali in tako spoznali različne živali, seveda pa najbolj krave. Izvedeli so veliko zanimivega, vse od tega s čim se krave prehranjujejo, koliko mleka dajo na dan, koliko teličkov skotijo na leto, zakaj dobijo mleko in kdaj, kje se shrani mleko, kam potem mleko odpeljejo, kaj vse lahko naredimo iz mleka in še veliko več. Otroci so na izletu nadvse uživali, se zabavali in veliko zanimivega naučili. V vrtcu pa smo ob različni literaturi iskali informacije, izdelali plakat na temo mleko, pripravljali jedi iz mleka in se z njimi sladkali ter se seznanili s postopkom kisanja mleka. V naslednjih tednih bomo raziskovali še naprej in znanje še nadgradili.

Nekaj foto utrinkov si lahko pogledate v naši foto galeriji.

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)