V evropskem tednu mobilnosti (od 16. – 22.9.2014) smo tudi v vrtcu Ljutomer imeli poudarek na gibanju. V vrtec smo prihajali z nemotoriziranimi sredstvi ali peš in se tako vključili tudi v aktivnosti, ki jih je pripravila občina Ljutomer v sodelovanju z drugimi institucijami in zavodi.

Tako smo v sredo 17. septembra dopoldan pripravili v celotnem vrtcu gibalne dejavnosti z naslovom »Fit aktivno igrišče«. Otroci so lahko izvajali vadbo po šestih postajah in se prijetno razgibali. Igrali so košarko, preskakovali obroče, hodili po hoduljah in čutni poti, se vozili s poganjalčki, rikšami in skiroji, ovire s hojo in skakali s hopy žogami okrog ovir. Mlajši dve skupini pa sta si pripravili vadbo v garderobi oddelka A in prav tako uživali v vseh gibalnih izzivih. Starejše skupine otrok so tudi likovno upodabljali kolesarje in nasploh zdrav življenjski slog z gibanjem. Risbice so nato razstavili na panoje na Glavnem trgu. Zaposleni smo se pridružili akciji »V službo s kolesom« in pridno kolesarili v službo in nazaj. Sodelovali smo tudi pri Fotonatečaju »Fsi na pecikl!«. Udeležili smo se tudi zaključka tedna mobilnosti, na dan brez avtomobila, v ponedeljek, 22.9.2014 dopoldan na Glavnem trgu, kjer je šest skupin najprej opravilo orientacijski palčkov pohod in si prislužilo zdravo sočno jabolko. Kasneje pa smo uživali ob plesu in druženju s šolarji, z organizatorji in s prijatelji. Popoldan smo sklenili naš gibalni teden in skupaj s starši izvedli jesenski pohod do kasaškega muzeja na hipodromu. Na začetku nas je presenetil kasač Tinko, ki nas je najprej pozdravil, kasneje pa se nam na poti še enkrat pridružil. Po okrepčilu s sadnim zakladom smo si še ogledali muzej in se ob sončnem popoldnevu poslovili. Sklenili smo, da se spet srečamo.

 Vzgojiteljica Nada Rajtman

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)