VRTEC V NARAVI  V VERŽEJU – NOVA PRILOŽNOST ZA UČENJE

Spet je leto naokoli, ko smo se odločili in otroke popeljali v naravo v domačem okolju, kjer imajo otroci novo priložnost za učenje in spoznavanje naravnega okolja. Celoten program bo namenjen raziskovanju, bogatemu doživljanju narave in njenih lepot, pridobivanju izkušenj s samostojnostjo in druženjem z vrstniki v novem okolju. Letošnja tema se bo navezovala na naravoslovne dejavnosti, ki so otrokom zelo blizu, saj je to tudi naša prednostna naloga vrtca čez vso leto.

V sredo, 25.4.2018 smo se tri starejše skupine odpravile z avtobusom do Marjanišča v Veržeju, kar je bilo za otroke prav posebno doživetje. Tam smo si poiskali svoje ležišče in se odpravili v center Duo, kjer smo imeli lončarsko delavnico. Sprejela sta nas Ivan Kuhar in lončarka Urška Ambrož, ki sta nam predstavila lončarsko obrt. Preizkušali smo se v oblikovanju gline na vretenu, kjer smo postajali pravi umetniki in bili zelo ponosni na naše izdelke. Ogledali pa smo si še druge unikatne izdelke za nakup daril. Ogledali in raziskovali smo okolico in tamkajšnje parke. Po okusnem kosilu smo imeli čas za igranje s svojimi igračami od doma. Tedaj smo od  škratov prejeli pismo, kateri so nas povabili v gozd, da jim pomagamo. Ob osvojenem gozdnem bontonu smo raziskali gozdni svet in gradili škratom hiške. V okolici gozda smo slišali vodo, zato smo šli pogledat od kod ta zvok. Ogledali smo si Babičev mlin, ki je edini panonski plavajoči mlin v Prlekiji danes. Vemo sedaj kam bomo hodili po domačo moko. Po večerji smo še imeli nekaj energije zato smo si naredili pižama zabavo. Kaj vse pa še bomo počeli pa nas spremljajte jutri.

FOTO

Koordinatorka programa Vrtca v naravi: vzg. Antonija Podnar

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)