Ponovno se vam javljave, kot sve  obljubile. Hvala za vse poslane slike, katere si bomo pogledali skupaj v vrtcu. Zelo sva hvaležni, da so najine ideje prišle prav pri ustvarjanju z vašim otrokom. Hkrati pa vas je bilo lepo videti, čeprav na daljavo. Upava, da se bomo videli čimprej, do takrat pa upoštevajte navodila, da premagamo čim prej ta virus. Približuje se december, ki je prav poseben mesec. Mesec, ki že sam po sebi kar kliče k povezovanju med ljudmi. Mesec, ko vsi najdemo otroka v sebi in se veselimo drobnih presenečenj, sladkih radosti, malih skrivnosti. Zdaj je čas za družino. Skupno družinsko ustvarjanje je krasna priložnost za kvalitetno preživljanje prostega časa z otroci in je odlična priložnost za pogovor, medsebojno spoznavanje, zabavo in smeh. Kot vsako leto se v vrtcu poslužujemo adventnega koledarja, ki je pravo doživetje za otroke. Nekaj idej vam posredujeva, katero dejavnost lahko vsakodnevno vključite v vaš koledar in  vas s tem še bolj povezali. Za vsa podrobnejša navodila vam pošljem po mailu.

Dejavnosti koledarja in dodane SLIKE za lažjo predstavo :

 • preberite ali poslušajte božično zgodbo, pravljico in se o njej pogovorite,
 • posadite božično žito in ga skrbno zalivajte,
 • okrasite si dom z otroškimi risbami in zapišite vrednote božiča,
 • napišite pismo Božičku in mu tudi kaj narišite,
 • pogovor ob slikah o treh mož,
 • pripravite si družinsko tekmovanje iz različnih spretnostnih iger s pomočjo božičnih rekvizitov,
 • naredite božične voščilnice, katerih sorodnikov ne boste mogli obiskati,
 • poiščite in zavijte pare nogavic, s katerimi se lahko nato kepate, ciljate v luknjo škatle…,
 • poigrajte se družabne igre (človek ne jezi se, enka, tri v vrsto, sestavljanke, spomin,…),
 • razgibavanje glede na vrženo številko na kocki (npr.:1-naredi svečo, 2-počep, 3-poskok…),
 • specite božične piškote,
 • odpravite se na sprehod in opazujte praznične lučke, se pogovarjate o barvah, simbolih, preštevajte…,
 • pripravite si čajanko ali vročo čokolado, ob kateri si oglejte kakšno božično animirano risanko,
 • obiščite gozd in se poigrajte  z nalogami, ki sem jih poslala v slikah,
 • zapojte praznično pesem, se poigrajte v karaokah,
 • naredite okrasek za svojo in smrekico v mestu (npr.: na jogurtov lonček narišite kaj prazničnega z alkoholnih flomastrom),
 • postavite in okrasite smrečico, ob kateri zapojte in zarajajte ob pesmi Oj smrečica,
 • zaplešite ob božični glasbi s pomočjo okrasnih trakov,
 • igra božične kroglice, na katerih so črke (otrok si izbere in najde predmet na dano črko in se v to spremeni-npr: kroglica s črko J-jelen),
 • poigrajte se s škatlami ( zavijte zvočne predmete-ugotovi kaj je skrito v škatli, v škatlo skrijte božične predmete-otrok mora ugotoviti kaj tipa, naredite in pobarvajte si sani in jih vlecite, naredite jelena, na katerega ciljajte obroče, sestavite Božička, v katerega ciljate žoge iz časopisnega papirja…,
 • poigrajte se didaktične igre iz otroških revij,
 • sestavite konstrukcijsko smreko iz slamic ali zobotrebcev in slanega testa ali plastelina,
 • rešite nekaj DIDAKTIČNIH LISTOV,
 • naredite si svojo vrtavko iz kartona in kovancem,
 • pripravite si gibalno igro-poligon jelenčkov: pripravimo poligon z ovirami kot so blazine, odeje, stoli, klopi…, ki jih otrok premaguje s hojo, plazenjem, plezanjem. Izberemo lahko tudi različne zabavne načine, kako otrok potuje od ovire do ovire: preskakuje, medvedja hoja, se plazi kot kača, hodi vzvratno, pleše, hodi z zaprtimi očmi, hodi s knjigo na glavi…,
 • ples ledene kraljice: plešite ob božični glasbi, ko se glasba ustavi, zamrznete svoj položaj, dokler se glasba ne nadaljuje,
 • lov na zaklad: na lističe napišite namige ali uganke in jih skrijete po stanovanju. Otrok jih poišče in reši ter si pridobi »zaklad« (nagrado).
 • čistilna dirka: zavrtimo skladbo in opazujemo, komu bo uspelo v tem času čim hitreje pospraviti igrače.
 • poigrajte se igro Svečko nosim: Sedite v krogu na stolih. En otrok nosi svečko in govori: »Svečko nosim, nosim, z njo veselje trosim, svečko podarim…(pove ime atija, mame, sestre, bratca in podari svečko).« Igro nadaljuje član, ki je bil izbran. Igra se nadaljuje, dokler niso izbrani vsi člani družine.

Lepo vas pozdravljava Antonija in Silvana

 

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)