VRTAVKE SE VRTIMO

Vrtavke smo  rade radovedne, se rade  igramo, gibljemo, ustvarjamo in odkrivamo  svet okrog sebe. Telo je njihov prvi stik z okoljem, ki jih obdaja, zato je naša naloga, da jim omogočimo več priložnosti za gibanje in  izražanje preko giba.  Preko ustvarjalnega  giba otroci najdejo  pot  za osvoboditev svojih čustev, za samopotrjevanje, zadovoljstvo, grajenje medsebojnih odnosov in sproščanje.  Letošnja  prednostna  naloga  vrtca  in  skupine  je  iz  področja  plesne in dramske umetnosti.  Zato  smo  se  v  tem  mesecu  oktobru  posvetili  plesnemu  ustvarjanju,  ki smo ga prepletali skozi vsa področja kurikula. Naše spodbude so bile glede na zunanje dogodke z opazovanjem narave in glede na njihov interes, domišljijo, čustveno stanje. Otroci so s svojim ustvarjanjem in idejami presegli najina pričakovanja, bili so zelo aktivni, se izrazili in bili to, kar so. Ni nam bil pomemben rezultat, ampak proces izražanja. Na fotografijah pa si oglejte naše teme raziskovanja.

FOTO

Zapisali: Antonija Podnar in Silvana Štumpf

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)