Gibanje je univerzalna dejavnost za sproščanje in med drugim vpliva tudi na tesnejše navezovanje stikov z vrstniki. V skupini otrok Mehurčki smo tople jesenske dneve izkoristili za raznovrstne gibalne aktivnosti.

Prvič smo zapustili neposredno bližino vrtca in raziskovali bližnjo okolico. Otroci so pri tem usvajali gibalno rajalne igre:

Mačka in miška,

Kdo se boji črnega moža,

Lisica kaj ješ?

Ura je ena, medved še spi,…

Otroci  so se preizkušali v teku in vestno upoštevali dogovore. V peskovniku so nastajale potičke in razne druge »kulinarične specialitete«. Domišljija in asociacije na domača opravila s starši so nam pri tem dajali dodaten zagon; travo je bilo potrebno pokositi skoraj vsak dan in … čisto drugače je plezati po plezalih, če so na tleh risbe »strašnega krokodila«.

FOTO

Zapisala: Marinka Prelog

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)