TEDEN SLOVENSKE HRANE

V tednu od 13. 11. 2023 – 17. 11. 2023 obeležujemo TEDEN SLOVENSKE HRANE

in v petek, 17. 11. 2023 TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk poteka pod sloganom KRUH ZA ZAJTRK-SUPER DAN! Sestavljen je iz kruha, masla, medu, mleka in jabolka ali drugega svežega ali suhega sadja brez dodatnega sladkorja.

Projekt spodbuja, da se živila kupi čim bližje, s čimer se krepi spoštovanje do lokalno pridelane in predelane hrane, ter spodbuja kratke nabavne poti od njive do krožnika, ki varujejo in ohranjajo okolje.

Ob tej priložnosti smo v vrtcu vsi skupaj zapeli pesem Čebelar (Lojze Slak), ki govori o pridnih čebelah, ki so zaslužne za to, da se lahko sladkamo s sladkim in zdravim medom.

Ta akcija spodbuja spoznavanje kulinarične in gastronomske dediščine slovenskega prostora. Na letošnjem plakatu Tradicionalnega slovenskega zajtrka je ilustracija Bogata in uboga sestra, ustvarjena izpod rok ilustratorke gospe Ančke Gošnik Godec, ki je letos praznovala 96 let.

FOTO

Zapisala: Sinja Kosi

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)