Drugi dan v tednu mobilnosti se je pričel s pozdravom ravnateljice in nekaj dežnimi kapljicami, kar pa nas ni odvrnilo od izvedbe skupinskega teka. V prijetnem, spodbudnem vzdušju smo ob ritmih glasbe in povezovalca Mateja izpeljali načrtovano športno dejavnost. S tekom so pričeli otroci mlajših skupin, ostali pa smo jih spodbujali v športnem duhu pri njihovem podvigu. Ob predaji štafete so nadaljevali otroci naslednje skupine in tako so prišle v cilj vse skupine otrok vrtca Ljutomer. Omogočanje gibanja je otrokom v zadovoljstvo, veselje. Vzgoja k zavedanju, da je gibanje pomembno za dobro počutje in zdrav razvoj, pa prav tako pripomore k trajnostnem razvoju in doprinosu čistejšega okolja in boljši jutri otrok.

Simona Rudolf