Danes je pustni torek. To je v našem vrtcu dan, ko vsi, ki se želimo našemiti, prinesemo s seboj kostume in za en dan postanemo karkoli želimo. Otroci so od doma prihajali našemljeni v čudovite pustne maske in spoznavali, da je pustni čas, čas zabave, veselja, humorja in sladkanja s krofi. Našemljeni otroci in vzgojiteljice smo se po zajtrku zbrali v atriju vrtca. Najprej smo občudovali zbrane maske in kostume. Sledilo je pustno rajanje. Peli, plesali in rajali smo ob poskočnih ritmih otroških pesmi. Posladkali smo se tudi s sladkimi “miškami” naših kuharic.

Po zaključeni pustni zabavi, kot se po stari šegi spodobi, smo maškare odšle na pustno povorko skozi Glavni trg. Otroci najstarejših skupin, pa  smo se sprehodili do DSO Ljutomer,  kjer smo jim  z otroško pustno razigranostjo in plesom, pričarali pravo pustno vzdušje in jim tako popestrili dan. Tako bo pustni čas z ustvarjalnostjo,  z razigranostjo in z obilico dobre volje uspel pregnati zimo in priklicati pomlad. Na svidenje pustu spet do drugega leta.

Zapisale Simona Kosi, Dolores Kosič

FOTO

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)