Mesec marec je poln lepih praznikov, ob katerih se spomnimo in nekaj lepega posvetimo osebam, ki so nam blizu in jih imamo radi. Tudi v skupini Raziskovalcev jih odkrivamo in obeležujemo. Enega od praznikov smo obeležili tudi danes, 12. marca, praznik Gregorjevo. Šege in navade so različne, mi smo se dotaknile te, ki so nam jih pripovedovali in izročili naši dedki in babice, da se na Gregorjevo ženijo ptički. Že zjutraj nas je pred vrati čakalo vabilo na ptičjo gostijo. Na gostiji smo se ne le zabavali, ampak tudi razgibali in ogreli svoje telo. Ker smo bili pridni in aktivni gostje, sta nam ptička nastavila gnezda in v njih sladka presenečenja. Dejavnost smo zaključili s pogovorom in z lepimi besedami. Kajti prijaznosti, lepih besed, skupaj preživetega časa ne pozabimo in je nekaj najlepšega, kar je moč dobiti.

Lepo Gregorjevo tudi vsem vam.

FOTO

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)