Otroci se zelo hitro srečajo z varnim vedenjem v prometu, saj med sprehodi v okolici vrtca večkrat prečkamo cesto. Vzgojiteljice vsakokrat izpostavimo varno vedenje v prometu, predvsem pa, da so otroci pozorni, da opazujejo dogajanje okoli njih, saj bodo le tako lahko pravočasno ukrepali. V naši skupini to znanje utrjujemo preko igre z vozili, gradnjo ceste, utrjevanjem deklamacije o PASAVČKU, sestavljanjem vozil,. ..

Otroke ozaveščamo o pomembnosti varnega ravnanja v prometu in pripenjanja varnostnega pasu med vožnjo. Vsakodnevno utrjujemo pridobljena znanja v vrtcu, na sprehodih, ob opazovanju prometa in ob spontanih pogovorih. V tem tednu smo si ogledali POLICIJSKO POSTAJO v Ljutomeru, v skupini pa nas je obiskal policist in nam predstavil svoje delo. Otrokom je tudi pokazal, kako se naj v avtu pravilno pripnejo z varnostnim pasom.

DEKLAMACIJA O PASAVČKU:

Pasavček je moj prijatelj,

z njim je v avtu vedno varno,

vozit se je res zabavno,

če vsi vemo kaj je red:

red je vedno pas pripet.

Očku rečem al pa mami,

da me s pasom varno spravi,

vsi naj vemo, kaj je red:

red je vedno pas pripet.

Zapisala: Sinja Kosi