Tudi v mesecu avgustu je bilo na vhodu A pestro. V vročih dneh smo se hladili v vodnih kotičkih. Otroci so vodo prelivali, polnili posodice, potapljali predmete in se škropili. Veliko časa smo preživeli zunaj na igralih in na terasi. Aktualen kotiček je bil tudi peskovnik, kjer so otroci pesek presipavali, mešali, polnili modele in kanglice s pomočjo lopatk in žlic, kopali jame, odtiskovali predmete,… Najboljše pri tem pa je bilo, da so otroci v kotičku bili bosi in so tudi na tak način raziskovali in čutili snovi. Veliko smo peli in poslušali aktualno otroško glasbo, ter se ob ritmu glasbe zavrteli in se razgibali. Vsakodnevno smo se posluževali gibalnega kotička, ki je bil vedno pester glede na izbiro različnih športnih rekvizitov. Pogovarjali smo se o počitnicah, ob knjigah, šteli predmete, rajali ob rajalnih igrah, bibarijah in se prosto igrali po želji otrok. Mesec se končuje kot tudi naše poletne dogodivščine, zdaj pa že z velikim navdušenjem čakamo novo prihajajočo šolsko leto in z veseljem stopamo novim dogodivščinam naproti.

Zapisala: Simona Štampar