POLETJE S PIKO NOGAVIČKO IN GUSARJI

Otroci so se v mesecu juliju že srečali s Pikinimi dogodivščinami zato smo se odločili, da predstavimo otrokom morski svet Pikinih dogodivščin. Za otroke imamo v mesecu avgustu pripravljene vsakodnevne zanimive gusarske prigode, ki bodo otrokom približale morsko poletno vzdušje malih gusarjev. Pika Nogavička ima za otroke pripravljen izlet z ladjo na otok Tuka Taka, kjer jih bodo čakale pestre aktivnosti. Nekatere izmed teh smo že izvedli, nekatere še bodo. Do sedaj pa si lahko ogledate več na fotografijah vrtca….

GUSARSKE DEJAVNOSTI V MESECU AVGUSTU:

-Vsakodnevna jutranja razgibavanja za zdravo telo,

– Ob lepem vremenu, izvedemo zajtrke na prostem,

– Jahanje s Piko Nogavičko na izletu do Juršovke,

– Peka Pikinih palačink,

– Pikine ustvarjalnice (čolni iz odpadnih škatel, hobotnice iz tulcev, ladje iz stiropora),

– Vodne dogodivščine (igra z vodnimi baloni, spuščanje ladjic v fontani, vodni kotiček z morskimi živali…),

– Gusarski dnevi (izbira gusarskih imen, poslikava obraza, izdelava gusarskih klobukov in pokrival, izdelava ladje, gusarskega nakita, petje gusarskih pesmic, branje pravljic o njih, iskanje skritega zaklada, pitje kokosovega mleka, gusarske igre, obisk gusarja Vala),

– Pikin plesni dan ob plesnih igrah z gusarji (Pika Nogavička, Mi smo strašni gusarji).

Pridite in se nam pridružite na našem gusarskem otoku. 

NEKAJ SLIKIC….

Vzgojni tim oddelka C.

(Skupno 331 obiskov, današnjih obiskov 1)