Pričetek tedna se je pričel s polnim zamahom. Spoznavali smo  lokalno hrano in sestavine za peko žemljic. Otroci so sodelovali v celotnem procesu in z navdušenjem ter radovednostjo pričakovali pečen pekovski izdelek. Težko je bilo počakati, da so se žemlje ohladile in smo jih lahko pojedli. Po mnenju otrok tako dobrih še niso nikoli jedli. Ponosni so bili na svoje delo in rezultat svojega truda. Ob kuharskih veščinah so širili besedišče, spoznavali poklic peka, postopek od moke do nastanka kruha, žemlje ter, da je hrana vrednota. Dan je bil sproščen in prijeten, saj smo ob potešitvi želodčkov, spoznavanju okusov sladko, slano, kislo bili deležni topline in dišave iz kuhinje v kateri smo spremljali peko žemljic.

Simona in Ingrid