V vrtcu se trudimo, da skozi vse leto sledimo aktualnim dogodkom v našem okolju. Otroci so del družbe, okolja v katerem rastejo. Otroci so pripovedovali o aktualnih dogodkih, zato smo se odločili, da se bomo v mesecu avgustu posvetili športnim dejavnostim. Obiskali smo knjižnico, kjer smo si sposodili knjige in spoznali zastave držav, različne olimpijske športe, naredili plakat o olimpijskih igrah, se posluževali različnim športom. Pomerili smo se v nogometni tekmi in z vodno-štafetnimi igrami. Ob tem so spoznali, koliko truda, vztrajnosti, spoštovanja in odločnosti je potrebnega za določen šport, če želiš dosegati rezultate. Obiskala nas je tudi športnica Lorena Viher, ki nam je predstavila njene medalje in pokale pri športni disciplini twirling. Ker smo vključeni v celoletni projekt Varno s soncem sta prišli medicinski sestri iz Zd Ljutomer in nas s pomočjo pravljice  seznanili o pravilni zaščiti na soncu. V naslednjih dneh bomo še naprej dajali poudarek olimpijskim dejavnostim, ki jih bomo sproti zabeležili, zato nas še naprej spremljajte.

Dejavnosti naših aktivnosti v SLIKAH.

Zapisala: Antonija Podnar