Kjub temu, da smo imeli nekaj dni manj v mesecu aprilu zaradi ponovnega zaprtja, pa smo izbrali dobro voljo in veselje ter se odločili, da nam bo lepo. Veliko dni smo izkoristili na prostem. Spoznavali smo nekatere še nam nepoznane kotičke našega mesta. Odpravili smo se na pohod do razpotja reke Ščavnice in si ogledali kje se deli Ščavnica na dva dela: na Ščavnico in Globetko. Obiskali smo hipodrom in si ogledali konje. Občudovali smo njihovo velikost, moč in svetlikajočo dlako. v kotičku za najmlajše smo opravili nekaj zabavnih fotografij in se zadovoljni z novimi izkušnjami vrnili v vrtec. V začetku meseca so otroci prejeli nagrado za dobro opravljene naloge in tako usvojili Bralnega Ostržka. Podrobneje smo spoznavali tudi varnost v prometu v okviru projekta Pasavček in beležili prihode otrok v vrtec v okviru Trajne mobilnosti s projektom Beli zajček. Dan zemlje v sklopu EKO vsebin pa je bil s svojimi bogatimi vsebinami še toliko bolj zanimiv. Pod skrbnim očesom vzg. pom. vzg. Karmen smo uredili zeliščno gredico, spoznali koreninski sistem, deljenje rastlin in zasadili nove začimbnice. Posadili smo mladike paradižnika v lončke in poskrbeli za primerno mesto do njihove zasaditve na prosto. Ob dokončanem delu pa se je prilegla malica z namazom, ki smo ga pripravili iz zelišč in osvežilnim napitkom. Strinjamo se, da nam je v vrtcu lepo.
Vzgojni tim Simona in Karmen.

FOTO

(Skupno 71 obiskov, današnjih obiskov 1)