V mesecu maju smo v skupini Malčki spoznavali literarno delo P. Kovač, z naslovom Mali medo. Zgodba je zelo zanimiva in enostavna, vsebuje veliko ilustracij in malo teksta, zato je otrokom v tej starosti zelo blizu. Tematika, ki je aktualna, je seveda bila otrokom všeč, saj so zelo čustvovali z medvedom, ki je izgubil dudo, vendar niso bili pripravljeni dati svoje niti njemu in niti stran.
Zgodbico smo z ilustracijami obnavljali vsako jutro, ob plakatu na zidu, tako, da so otroci resnično poznali vrstni red dogodkov v zgodbi in samo dogajanje.
Mi smo se v tem mesecu zelo zabavali, saj smo medveda vključili v vse procese dneva. Z nami je jedel, spal, se previjal, šel tudi na kahlico…pripravili smo mu rojstni dan in se ves čas zabavali. Najbolj všeč jim je bila pesem in ples Pleši medo, kjer so se popolnoma sprostili in predali užitkom. Kaj vse smo počeli pa si poglejte na fotografijah.

FOTO

Zapisala: Nada Rajtman

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)