V skupini ČEBELICE smo današnji dan že nestrpno čakali, kajti vsi smo se veselili obiska kmetije iz katere prihaja eden izmed naših otrok. Vznemirljivo doživetje je bila že sama vožnja z mini busom, ki je za marsikaterega otroka predstavljala prvo tovrstno izkušnjo. Na kmetiji nas je prijazno sprejela družina Plohl, ki nas je v nadaljevanju pospremila v hlev, kjer so že počivali skrbno urejene krave, biki in telički. Gospa Jožica nas je seznanila z različnimi pasmami goveda, predstavila nam je molžo krav  ter mlekarno, kjer mleko čaka na transport.  Nepopisno vznemirljivo izkušnjo so otroci doživeli, ko so skupaj z ga. Jožico imeli možnost hraniti teličke medtem, ko nam je g. Zdravko  z veseljem pokazal njihove stroje, kateri so jim v pomoč pri kmetovanju ter otroke z njihovim največjim traktorjem popeljal po skrbno urejenem posestvu.  Ker pa tudi živali kdaj zbolijo se je na kmetijo pripeljal tudi veterinar, ki je naše raziskovanje še nadgradil. Našemu poučnemu raziskovanju  in spoznavanju življenja na kmetiji je sledil tudi sprostitveni del ob igri in sladkanju s kvasenicami, slastnimi palačinkami in kompotom.

Našo dopoldne na kmetiji je bilo nepozabno, prepleteno s številnimi novimi izkušnjami in spoznanji ter po mnenju otrok “prekratko”.  Družini Plohl se iz srca zahvaljujemo za čas, priložnost in vse sladke dobrote, katerih smo bili deležni in so nas pospremile še v vrtec in domov. Želimo jim da še naprej svoje poslanstvo opravljajo z veseljem in vso delovno vnemo ter vrednote do zemlje in narave prenašajo na svoje otroke.

FOTO

Vzgojni tim: Ksenja, Karmen in Martina.

 

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)