1. dan »Čarolij za najmlajše«

V okviru Grossmannovega festivala smo v Vrtcu Ljutomer tudi letos pripravili pester dopoldanski program za predšolske otroke na Glavnem trgu v Ljutomeru. Danes so se nam pridružili otroci in vzgojitelji iz Vrtca Veržej, Vrtca Križevci, Vrtca Mala Nedelja in Vrtca Razkrižje. Po uvodnem pozdravu ravnateljice Vrtca Ljutomer gospe Ksenije Žuman, sta otroke prijazno pozdravila poslanka DZ Sara Žibrat in organizator Grossmannovega festivala Peter Beznec..

Skoraj 80 otrok je preživelo prijetno dopoldne v ustvarjanju, plesu in gibanju. Pri delavnicah so bile otrokom v pomoč dijakinje 2. letnika Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer, smer predšolska vzgoja, pod mentorstvom prof. Nine Pečnik. Otroke so prijazno in potrpežljivo spodbujale in jih usmerjale.

Po sadni malici so se otroci z vzgojiteljicami in dijaki odpravili v Mladinsko kulturni center Ljutomer (stara Jagoda), kjer so si ogledali čudovite, zabavne in nadvse raznolike filme, ki so jih sami pripravili ob pomoči svojih vzgojiteljic.

Ponovno se vidimo jutri, 23. 6. 2023 med 9. in 11. uro na Glavnem trgu v Ljutomeru, ko se nam bodo pridružili otroci iz Vrtca Cven, Vrtca Stročja vas in Vrtca Ljutomer.