Mesec december je mesec pričakovanj, otroške radosti in veselja. Tudi tokrat smo se v vrtcu potrudili in za otroke pripravili široko paleto raznovrstnih dejavnosti, ki so bile na ravni vrtca, oddelkov in skupin.

Izvedla se  je praznična delavnica s starši, kjer smo skupaj z njimi, iz naravnega materiala,  izdelali okraske za našo oddelčno smrečico. Otroci so jih z veseljem obesili na smreko in se skupaj z drugimi otroki oddelka poveselili ter zaplesali okrog nje. Za otroke smo pripravili tudi: glasbeno-plesna delavnica, likovne ustvarjalnice,  lutkovna predstava po pravljici ‘Želim si postati božično drevo’, ki so jo odigrale vzgojiteljice našega vrtca. Da je po vrtcu zadišalo, smo pekli kekse in mafine. Sodelovali smo tudi z zunanjimi institucijami, in sicer, varovanci in delavci Doma starejših občanov Ljutomer so za otroke pripravili glasbeno delavnico, kjer smo ob zvoku kitare in harmonike zapeli znane prleške ter zimske pesmice. Ogledali smo si predstavo ‘Novoletni vrtiljak’, ki jo je pripravil in izvedel Sten Viler.

Valerija Tretinjak

Decembrske utrinke si lahko ogledate tukaj.

 

(Skupno 183 obiskov, današnjih obiskov 1)