Ljubezen do glasbe in želja posredovati glasbo mladim rodovom je glavno vodilo glasbene šole Slavka Osterca Ljutomer, ki nas je obiskala v vrtcu Ljutomer na tretji dan v tednu otroka. Učitelj Simon Novak in učiteljica Ana Germ z balerinami so nam polepšali dopoldan. V svoji predstavitvi so aktivno vključili otroke, ki so lepo sodelovali. V živo so otroci lahko videli prave instrumente: trobento in pozavno, jih slišali, potipali. Od blizu so spoznali tudi prave balerine in aktivno sodelovali pri vajah razgibavanja, ogrevanja. Prijetno in sproščeno je bilo, saj so otroci vztrajali s svojo pozornostjo neverjetno dolgo.

Starejši otroci so po predstavitvi glasbil in baleta odšli spoznavat nogomet, kjer so se lahko v njem tudi sami preizkusili.
Gibanje in umetnost sta zelo prepletena in povezana, nujna za naše zdravje.

Zapisala: Nada Rajtman