Teden mobilnosti je priložnost, ko želimo poudariti pomen trajnostnih načinov premikanja in pomen gibanja za zdravje ljudi. Zadnji dan smo v sodelovanju s starši izpeljali akcijo Dan brez avtomobila. Otrokom, ki so od daleč so starši parkirali avtomobile na bližnjem parkirišču, nato pa otrokom omogočili, da so se v vrtec pripeljali s kolesi ali s pogajalci. Otrokom so se od veselja in navdušenja svetile oči, ko so pripovedovali o svojem prihodu v vrtec. Spet drugi pa so prišli peš. S tem dnevom in v prihodnje želimo, da bi bilo čim več gibanja. Gibanje koristi tako nam odraslim kot otrokom in že en skupen jutranji sprehod je lahko odlična priložnost, da se povežete z otrokom in naredite nekaj dobrega za svoje počutje.  Zavedati se je treba, da se navade in vrednote, ki jih otroci in mladostniki razvijajo ob telesni dejavnosti, prenašajo tudi v poznejše obdobje. V vrtcu se vsega tega zavedamo in smo za otroke pripravili različne gibalno umetnostne dejavnosti z rekviziti, ob glasbi, ki so nekatere skupine popeljali tudi do zanimive aerobike.

Več si lahko pogledate naše TUKAJ.

Zapisala: Antonija Podnar

(Skupno 102 obiskov, današnjih obiskov 1)