Umetnost otroku omogoča udejanjanje ustvarjalnih potencialov, ki se kažejo že v otrokovem igrivem raziskovanju in spoznavanju sveta, ki je zanj neizčrpen vir inspiracije, motivacije in vsebin na vseh področjih dejavnosti.

Glasbena šola Slavka Osterca Ljutomer, nas je obiskala v vrtcu Ljutomer na tretji dan v tednu otroka. Prišle so balerine z učiteljico Ano Germ, baletnega oddelka glasbene šole. Polepšale so nam dopoldne z predstavitvami balerin in njihovih vaj, ter predstavitev plesne točke Labodje jezero. Otroci vseh starosti so uživali ob njihovih predstavitvah.

Ta dan pa smo imeli še po vhodih dan odprtih vrat, kjer je vsak tandem pripravil različne dejavnosti od plesa, igre vlog do ustvarjanja z različnimi materiali (odpadni, naravni ) in so otroci lahko prehajali iz igralnice v igralnico ter ustvarjali.

Zapisala : Bojana Majerič