Za ta tematski sklop smo se odločile skupine na oddelku B, ki smo ga skupaj načrtovale. Naključno imamo vse skupine imena od žuželk, zato smo ta tematski sklop planirale v letnem delovnem načrtu. Vse dejavnosti, ki smo izvajali so se navezovala na žuželke na travniku in v okolici. V naši skupini smo dali prednost čebelam, saj jih imajo otroci radi in so tudi zelo pomembne za našo okolje. Žuželke smo opazovali z lupami v okolici vrtca, si jih ogledali v hotelu za žuželke, jih prinašali od doma v steklenicah, se o njih informirali preko projekcij, knjig, jih gibalno oponašali, spoznavali njihovo življenje in korist za nas. Izvajali smo dejavnosti z vseh področij kurikuluma. Otroci so veliko novega pridobili, doživeli in postali bolj spoštljivi do teh majhnih živali.

Več si lahko ogledate na SLIKAH.

Vzgojni tandem: Antonija in Romana

(Skupno 353 obiskov, današnjih obiskov 1)