ZELENA ŽABICA PRI VRTAVKAH

Projekt Eko – nahrbtnik »Zelena žabica« je projekt na medobčinski in na meddržavni ravni. Nahrbtnik gostuje vsakih 14 dni v drugem vrtcu. V tem času otroci starejših skupin izvajajo različne ekološke in naravoslovne dejavnosti. Letošnja tema je NARAVNI MATERIALI.

Izbrali smo si naravni material palice, katere nam bodo v pomoč pri plesni koreografiji. Uporabili jih bomo kot čarobne palice, katere čarajo in naredijo, kar si otroci zaželijo. S palicami  smo se vsakodnevno poigrali skozi vsa področja, ki nam jih je pripravila žabica. Otroci so se prihoda Zelene žabice zelo razveselili, še bolj pa pisma iz gozda. V katerem prosi otroke za pomoč, saj je človek tisti, ki s svojim nepremišljenim ravnanjem ali povzročitvijo nesreč ogroža zemljo, vodo ter vsa živa bitja, ki živijo v gozdu in na Zemlji. S seboj je prinesla čarobno palico, s katero smo se poigrali v plesni igri Spremeni se v (nekaj lesenega, hladnega, okroglega, mehkega, bodečega, zelenega…). Otroke je spodbudila, da si tudi sami izdelajo palice, katere jim bodo v pomoč pri vseh dejavnosti, ko se bodo znašli v težavah. Otroci so si palice poiskali v gozdu, se z njimi igrali, ustvarjali zvoke, risali po tleh. Ob tem smo primerjali, od katerega drevesa bi lahko bile, tipali in primerjali debla.  V igralnici smo se pogovarjali, iz katerega materiala so palice. Ugotavljali in iskali smo predmete v igralnici, ki so iz lesa. Prav tako smo se pogovarjali, zakaj je les pomemben, od kod ga dobimo in zakaj pride do hudih ujm, ki  prizadenejo gozdove. Tako smo prišli do naše teme o podnebnih sprememb in pomembnost gozdov. Omenili smo 21.3., ki je Mednarodni dan gozdov in si ogledali posnetek o njem na  https://www.youtube.com/watch?v=MMju01JxnvY. Prebrali smo si knjigo Greta in velikani in pogovor namenili tematiki, kako pomemben je vsak posameznik, ki karkoli prispeva k naravnemu okolju. Več dejavnosti s palicami pa si poglejte v naših SLIKAH.

Komentarji otrok ob predaji Zelene žabice ob vprašanju: »Kaj ti je bilo najbolj všeč, ko je bila žabica pri nas?«

»Lepo mi je bilo, ka smo se lehko igrali igrice. »

»Igrica mi je bila lepa. Ke smo čarali. »

»Ka smo si naredli čudežne palice.«

»Ka nam je pokazala kak oni v gozdu popevlejo. Pa kak si delajo instrumente.«

»Vse.«

Zapisala: Antonija Podnar

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)