Danes, 7.10.2022 smo zaključili dejavnosti ob tednu otroka, kjer smo poskušali skozi cel teden otrokom omogočiti glavno nit mota: «Skup se mava dobr«. Dokazano je, da pozitivna čustva ugodno vplivajo na učenje, širino in prožnost razmišljanja ter na produciranje ustvarjalnih idej. Pozitivna spodbuda je eno izmed naših osnovnih motivacijskih sredstev pri delu s predšolskimi otroki. Otroku pomagamo in ga spodbujamo, da zazna svoj napredek ne glede na dosežke vrstnikov in da ta napredek doživi kot uspeh pri tem pa tudi vztraja. Prizadevamo si, da gibanje daje otrokom občutek ugodja, varnosti, veselja, dobrega razpoloženja, počutja in skrbi za lastno zdravje. Otrok ob pozitivnih izkušnjah gradi in razvija svojo samopodobo. Zato smo v skupinah  izvedli športno druženje na oddelkih ob sprehodih glede na posamezno starost in se imeli s prijatelji dobro ter vztrajali v svojih gibalnih zmožnostih .

Ogled SLIK današnjega druženja.

»Ko se srečata rečni tok in skala, rečni tok vedno ZMAGA, toda ne z MOČJO, temveč z VZTRAJNOSTJO!«