ZAKLJUČEK PROJEKTA ZOBNI ALARM

Najstarejše skupine iz Ormoške enote smo bile v letošnjem letu vključene v projekt Zobni alarm.  Namen projekta je zdravstvena preventiva; kako otroke in starše spodbuditi, da s svojo doslednostjo otrokom privzgojijo skrb za ustno higieno.
Ob srečanjih z organizatorko projekta in zdravstveno delavko Zdravstvenega doma Ljutomer – gospo Mihaelo Senčar in pomoči Janje Bradač Raj, so otroci v štirih delavnicah spoznavali zdravo prehrano, zgradbo zobovja in sestavo ustne votline. Največ poudarka je bilo na pravilni tehniki ščetkanja, pri čemer morajo starši pomagati. Zdravstveni delavki sta za otroke popestrili prijetna druženja in vsakokratno srečanje popestrila še z zabavnimi pripomočki.   Predzadnje srečanje smo imeli pregled zob v ZD Ljutomer, kjer jih je Alenka Zima, dr.dent.med predstavila ambulanto. V ponedeljek 29. novembra smo imeli  zaključek Zobnega alarma, kjer smo ponovili vse, kar smo se naučili in spoznali maskoti Lili in Luka, ki sta otrokom razdelila nagrade in priznanja.

Naše dejavnosti si oglejte v SLIKAH.

Zapisala: koordinatorka Antonija Podnar

 

 

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)