V lepem ambientu ranča Jureš je potekala 21. likovna kolonija, ki jo je organiziral Vrtec Ljutomer. Udeležilo se je osem okoliških vrtcev , 16 otrok in 12 mentorjev. Mali umetniki so ustvarjali v štirih likovnih tehnikah: slikanje s tempera barvami, slikanje na kamen, slikanje s flomastri in kredami ter risanje z ogljem. Na razpolago so bili različni motivi: narava, kapelica v Babincih, štorklja, škedenj in različni stari predeti. Otroci so ustvarjali v sproščenem, umirjenem in ustvarjalnem okolju. Bili so zelo motivirani za delo. Ko smo končali z delom smo vsa likovna dela razstavili in si jih ogledali. Po opravljenem kosilu se nam je pridružil akademski slikar in likovni pedagog Vitomir Kavčič, ki je dela ovrednotil in jih pohvalil. Otrokom je čestital in jim zaželel še obilo ustvarjalnih trenutkov.

Hvala vsem, ki so se naše likovne kolonije udeležili, še posebej hvala gostiteljem, družini Jureš za topel sprejem in  spodbudno učno okolje na njihovem ranču.

FOTO

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)