V sredo, 5. aprila 2023 smo imeli na Razkrižju območno revijo vrtčevskih folklornih skupin, kjer so se predstavile štiri skupine iz območne izpostave Ljutomer. Naša folklorna skupina vrtca Ljutomer se je predstavila z naslovom Medved v sadovjoki. Idejo smo dobili iz našega drugega šaljivega ljutomerskega grba—Medved na lanci. Iz te teme smo izhajali in izbrali primerno prleško pesem Prlek si je neke zmisla, igro Gospodora nega duma, mi pa jaboke krodemo in ples Marko skače. Naš nastop pa je spremljal harmonikaš Vito Zmazek, ki je nastopu dodal še posebno vrednost. Otroci so se nastopa veselili, saj smo se na njega tudi pridno pripravljali in vadili.  Zelo suvereno, sproščeno in kakovostno so nastopali svoj nastop, kot smo vadili vsako sredo v času od 12.30-13.15 v igralnici vrtca. Skupino sestavlja 10 otrok starih od 5 do 6 let. V mesecu marcu so se nam pridružili še pevska skupina, ki je z nami pridno vadila in nas tudi številčno podprla na reviji.

Čeprav so njihovi plesni koraki začetni, sta jim pesem in ples v veliko veselje. S pomočjo igre, običajev in pesmi poustvarjajo ljudsko izročilo svojega kraja in utrjujejo narodno identiteto. Upam, da bodo to znanje, ki so ga prejeli celo šolsko leto prenesli in nadaljevali s tem tudi v šoli.

FOTO

Zapisala: Antonija Podnar

(Skupno 73 obiskov, današnjih obiskov 1)