Leto 2019 smo v skupini “SOVIC” pričeli s poudarkom na prometni varnosti. Kako pomembna je varnost naših otrok in nas samih spoznavamo s sodelovanjem v projektu Pasavček, ki nas še posebej opozarja na dosledno uporabo otroških sedežev in varnostnih pasov tako za otroke kot odrasle. Kakšne posledice lahko vse utrpimo ob neupoštevanju prometnih predpisov smo spoznali tudi ob predstavitvi poklica “Policist” v katerem sta na zanimiv in izviren način sodelovala starša enega izmed naših otrok.  Otroci so tako spoznali  kje vse razen na cesti jih lahko srečujemo,  kdaj  so nam policisti lahko v pomoč, kakšna je njihova oprema in osnovna dejavnost. Otroci so brez zadržkov delili svoja doživetja s policisti ali nepridipravi za katere so morali poskrbeti prav oni. Naše druženje je bilo tudi praktično podkrepljeno s številno opremo, ki jo pri svojem delu uporabljajo policisti Posebne policijske enote, katero smo pomerili vsi vključno z nama-vzgojiteljicama. Naše druženje smo zaključili s skupno ugotovitvijo, da smo za varnost v prometu odgovorni vsi, pomoč in podporo pa  so nam vedno pripravljeni nuditi prav policisti. Za pridobljene izkušnje in spoznanja smo staršema zelo hvaležni, naše raziskovanje pa se bo nadaljevalo z obiskom lokalne PP Ljutomer.  Za uspešne udeležence v prometu je pomembno tudi poznavanje prometnih znakov, kar nam malčkom prav dobro gre od rok, saj jih vsak dan pridno izdelujemo, jih prepoznavamo po obliki, barvi in namenu  s ciljem ustvariti zanimivo  simbolno igro, kjer bodo ob koncu projekta vidna vsa naša nova spoznanja.

FOTO

Ksenja Kosi Viher in Darja Tratnik

(Skupno 175 obiskov, današnjih obiskov 1)