V Vrtcu Ljutomer smo na današnji dan, 15.11.2019, obeležili dan slovenske hrane. Zelo pomembno je začeti dan z zajtrkom, ki telo oskrbi s potrebno energijo in hranilnimi snovmi. Tako smo otrokom v vrtcu ponudili pravi tradicionalni slovenski zajtrk. Jedli smo rženi kruh namazan z maslom in medom, pili mleko in jedli jabolka vse iz lokalnih kmetij.  Zavedamo se, kako pomembno je, da damo prednost domači, lokalno pridelani hrani slovenskega porekla. Obiskali so nas tudi predstavniki občine Ljutomer, ki so se pridružili zajtrku v skupini Cicibani. V skupini Mini bralčki, pa so ob tradicionalnem zajtrku izvedli tudi večgeneracijsko druženje. Vzdušje v vrtcu je bilo prijetno in sladko. Po zajtrku smo se otroci in vzgojiteljice zbrali v Atriju vrtca, kjer smo pod vodstvom Marinke Prelog skupaj zapeli pesem Čebelar.

Pri kosilu pa nas je obiskala tudi MEDENA KRALJICA.

Nekaj FOTO utrinkov.

(Skupno 274 obiskov, današnjih obiskov 1)