Letos je ob dnevu slovenske hrane potekal že 12. Tradicionalni slovenski zajtrk, katerega smo obeležili tudi v vrtcu Ljutomer. Tokratni naslov je bil »Zajtrk z mlekom – super dan«. Priprave na zajtrk so se začele že zjutraj, ko smo si po igralnicah pridno pripravljali slavnostne pogrinjke. Kmalu je napočil zajtrk, za katerega smo dobili tradicionalne sestavine – kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Vse sestavine so bile pridelane in pripeljane od lokalnih pridelovalcev hrane. Pri zajtrku so se nam pridružili gospa županja mag. Olga Karba in Miha Šoštarič, poslanka Sara Žibrat in predstavnice društva upokojencev Ljutomer. Vsem udeležujočim se zahvaljujemo. Po zajtrku so potekale dejavnosti po igralnicah, preko katerih so otroci spoznavali in utrjevali pomembnost zajtrka, lokalno pridelane hrane, sestavine Tradicionalnega slovenskega zajtrka in njihove pridelave. Posebej smo poudarili pomen mleka in mlečnih izdelkov za zdravje. Namen Tradicionalnega slovenskega zajtrka je otroke obveščati o zdravi, domači, lokalni prehrani in jim z vzgledom in dejavnostmi predajati zdrav način življenja.

FOTO

Zapisala: Simona Štampar

(Skupno 112 obiskov, današnjih obiskov 1)