Teden otroka se bliža koncu in današnji dan je bil posvečen ” Tradiciji “. Tradicija je prenos načina dela, obnašanja, prepričanja in običajev na mlajše generacije. Tradicija se prenaša ustno ali pisno z vzgojo ali igranjem in če ne posvečamo pozornosti izročilu, na številne načine napadamo temelje lastne družbe.

Tako smo tudi mi v vrtcu danes posvetili dan tradicionalni prleški malici, plesu in raznim kmečkim opravilom . Starejše skupine pa so obiskale članice Društva upokojencev Ljutomer, ki so jim pripovedovale o življenju otrok nekoč in jim predstavile ročna dela, ki jih one ustvarjajo v društvu saj tako ohranjajo tradicijo vezenja in kvačkanja v zimskem času. Otroci so jim z zanimanjem prisluhnili.

Zapisala Bojana Majerič