V vrtcu Ljutomer smo vključeni v projekt “Teden otroka« Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki se začne vsak prvi ponedeljek v mesecu oktobru in traja 7 dni. Potrudili se smo, da je vsak dan nekaj posebnega. Letos smo dali poudarek vrednotam, ki so nekaj kar nas bogati in vodi naša prizadevanja za izboljševanje življenja v vrtcu. V vrtcu si prizadevamo posredovati vrednote z vzgledom in moralnim presojanjem.

Prva vrednota, ki je za nas ključnega pomena je: PRIJATELJSTVO. Že v vrtčevskem obdobju namreč lahko sklenemo prijateljstva, ki nato trajajo vse življenje. Ljudje smo socialna bitja, ki brez stikov z drugimi ljudmi ne moremo.

Z  otroki smo skozi cel dan spodbujali prijateljstvo, saj je že v zgodnjem otroštvu dobro za otroka, da plete socialno mrežo in naveže stike s prijatelji. Večina otrok ima močan občutek, kakšen mora biti dober prijatelj.  O tem, kako sklepati prijateljstva, kaj pomeni biti dober prijatelj, kaj zanesljivo ne sodi v prijateljske odnose, kako reševati spore s prijatelji …, se z otrokom lahko pogovarjamo, otroka učimo z zgledom, igramo vloge – ali beremo!

Kaj vse smo počeli na ta dan pa si lahko pogledate v naših SLIKAH.

Zapisala: Antonija Podnar