Druga vrednota, ki smo se ji posvetili v vrtcu Ljutomer v tem tednu otroka je POGUM.

Pogum, neustrašnost ali junaštvo je ena od štirih osnovnih vrlin. Osnova je močna in stalna želja za izpolnjevanje svoje osebne zaveze kljub velikim preprekam, nevarnostim in težavam. Pogumen človek se počuti sposoben in ima dovolj samozavesti da nekaj tvega. Pogum daje moč in vztrajnost za premagovanje težav in prizadevanje za iskanje rešitev ter daje moč za premagovanje strahu. Pogum ni zanikanje strahu niti odsotnost strahu. Nasprotno – gre za svobodno odločitev, da kljub občutku strahu naredimo, kar je potrebno.

Da bomo vsi skupaj tako veliki, kot majhni v našem vrtcu pogumno stopali po poti, ki nas še čaka, pa smo v naših skupinah izvedli več različnih dejavnosti, ki nam bodo pomagale ta pogum krepiti.

V skupinah so potekale naslednje dejavnosti, ki so bile prilagojene glede na starost otrok: Izdelovanje plakata na temo pogum z zapisi otrok, gibalni kotiček – premagovanje ovir, karaoke.

Nekaj utrinkov iz naših dejavnosti si lahko ogledate v naši foto galeriji.

Zapisala: Melanija Grnjak

(Skupno 104 obiskov, današnjih obiskov 1)