Svetovni dan otrokovih pravic 2021

V soboto, 20. 11. 2021 obeležujemo svetovni dan otroka, ko države podpisnice Konvencije o otrokovih pravicah obnovijo zavezo za uresničevanje otrokovih pravic. UNICEF Slovenija spremlja položaj in blaginjo otrok ter spodbuja uresničevanje otrokovih pravic na podlagi Konvencije o otrokovih pravicah, tako v državah v razvoju kakor tudi v Sloveniji.

 

Ta poseben dan nas kot posameznike in družbo nagovarja, da naj v prav vsakem trenutku stremimo k dobrobiti in blaginji slehernega otroka. Prav vsak otrok ima pravico, da se počuti varnega, močnega in svobodnega. Odrasli jim z drobnim dejanjem prijaznosti in topline lahko narišemo nasmeh na obraz in ogrejemo srce. Naj nas zaveza za uresničevanje otrokovih pravic spodbuja v naših namerah in dejanjih, da bi s skupnimi močmi ustvarili zanje lepšo sedanjost in prihodnost za otroke Ljutomera, Prlekije, Slovenije in sveta.

Vrtec Ljutomer

(Skupno 140 obiskov, današnjih obiskov 1)