SVETOVNI DAN KNJIGE

 

23. april je Unesco leta 1996 razglasil za svetovni dan knjige.  Ljudje širom sveta ta dan obeležujejo na različne načine, ponekod  tudi s podarjanjem  cveta in knjige. Tako lepe in pozorne geste smo  bili deležni tudi v Vrtcu Ljutomer.  Ga. Janja Žalik Jerebič, avtorica knjige Zgodbe za zvedave glave in mamica deklic Tinkare in Špele, ki obiskujeta naš vrtec nam je prav ob dnevu knjige podarila svojo prvo pred kratkim izdano knjigo, za kar smo ji iskreno hvaležni.  Knjiga je nemudoma pritegnila veliko pozornost med otroki, saj smo med branjem in listanjem knjige bili deležni tudi prisrčnega pripovedovanja njene hčerke, katere zvedavost je navdih za nastale pravljice v njej. Knjiga bo v prihodnje v svet  pravljic in domišljije popeljala  še druge otroke  po vrtcu in  zapolnila prostor knjižne police naše vrtčevske knjižnice.

Ob dnevu knjige in vsak dan posebej se v vrtcu s številnimi dejavnostmi trudimo razvijati pozitiven odnos do branja, pripovedništva in jezika nasploh ter otrokom približati knjigo, kot nekaj, kar nas lahko povezuje, združuje, pomirja in navdihuje. Z branjem lahko tudi bralec postane junak in prestopi vse meje domišljijskega sveta. Zato je prav, da odrasli z lastnim vzgledom vplivamo, da se bo širila bralna kultura na prihodnje rodove in berimo skupaj z otrokom ter pustimo domišljiji, da najde pot do lune in nazaj.

FOTO

Ksenja Kosi Viher

(Skupno 111 obiskov, današnjih obiskov 1)